Absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego (matematyka, magisterium) oraz Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (biologia, doktorat). Promotorem jego pracy doktorskiej pt. “Nowe metody i narzędzia bioinformatyczne do analiz wewnątrz- i międzycząsteczkowych kontaktów w białkach, kwasach nukleinowych i ich kompleksach” (przewód doktorski w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN, obrona w 2013 r.) był prof. Janusz M. Bujnicki.
Od 1993 r., z krótkimi przerwami, nierozerwalnie związany z branżą IT; role zarówno techniczne (programista, analityk systemowy, specjalista) jak i biznesowe (inżynier sprzedaży, dyrektor ds. rozwoju biznesu). Ponadto, trzykrotnie zasiadał w zarządach młodych spółek informatycznych wysokich technologii.
Absolwent programu Executive Doctor of Business Administration (Instytut Nauk Ekonomicznych PAN), studium PD Prawa własności intelektualnej (Wydział Prawa i Administracji UW) oraz studium PD Zarządzanie B+R w jednostkach naukowych. Certified Business Intelligence Professional, jego specjalność zawodowa to BigData, Data Science, AI. Posiada ponadto, nie-technologiczne certyfikaty informatyczne: ITIL oraz TOGAF.
Po obronie doktoratu, dwukrotnie związany z Laboratorium Genomiki Funkcjonalnej i Strukturalnej, kierowanym przez dr hab. Dariusza M. Plewczyńskiego, prof. UW, w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (lata 2014-2015 oraz 2017-2019). Autor publikacji z dziedziny bioinformatyki strukturalnej, prawa własności intelektualnej oraz patentu. Ekspert zewnętrzny Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Członek Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
W wolnych chwilach, oddaje się swoim pasjom: filmy SF, retro-komputery Amiga oraz wycieczki w góry.